Jasne wnętrza wpływają nie tylko na odbiór pomieszczenia – mają również kolosalny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Jasne aranżacje królują w polskich domach od wielu lat: warto rozważyć konkretne aranżacje, które zmienią wnętrza i poprawią ich estetykę. O czym pamiętać podczas aranżowania konkretnych pomieszczeń?

Jasny salon lub sypialnia

Jasne salony i sypialnie sprawiają nas w dobry nastrój, pozwalają na łatwiejsze relaksowanie się. Istotą aranżacji jest wybranie takich mebli i dodatków, aby całość komponowała się elegancko, jednocześnie mogąc zachować balans pomiędzy estetyką a funkcjonalnością, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Chcąc stworzyć funkcjonalne wnętrza stawiajmy na gotowe komody, szafy, stoliki kawowe – eleganckie meble nowoczesne jak i stylizowane znajdziemy w topowych sklepach, takich jak notodo.pl. Ważne są również dodatki i oświetlenie – to ostatnie powinno być punktowe, aby równomiernie oświetlać pomieszczenia. 

Kuchnia w jasnych kolorach

Również nasza kuchnia może zostać zaaranżowana w jasnych barwach – obecnie producenci mebli kuchennych proponują nam różnorodne komplety i zestawy, które z pewnością przypadną nam do gustu. Podstawą jest określenie, czy nasza kuchnia ma być aranżowana w stylu nowoczesnym, czy też może bardziej podobają nam się kuchnie w stylu retro czy też w stylu prowansalskim. Nowoczesne kuchnie odznaczają się gładkimi, lśniącymi frontami, które nierzadko nie posiadają klasycznych uchwytów – zamiast nich stosowane są głębokie frezy. Kuchnie takie posiadają wiele elementów, w tym również szafki pod zabudowę sprzętów AGD, przez co możliwe jest stworzenie spójnej bryły. W przypadku mebli stylizowanych na rustykalne projektanci chętnie wykorzystują przeszklenia oraz szprosy, co nadaje meblom optycznej lekkości. 

Author

Comments are closed.