Urządzając łazienkę, możemy pozwolić sobie na sporo fantazji! Warto przy tym czerpać inspiracje z różnych kultur i tradycji aranżacyjnych, których najlepszym przykładem są meble i dekoracje marokańskie. Na czym polega ten styl i po co sięgnąć, by zagościł w naszej łazience?

Styl marokański w łazience – jak go wprowadzić?

Ten wieloaspektowy styl aranżacji wnętrz cechuje się przede wszystkim bogactwem barw, faktur i struktur. Jego charakterystycznym wyróżnikiem jest wykorzystanie roślinnych lub geometrycznych w zdobieniu ścian, kafli oraz rzeźbionych, drewnianych mebli.

Wbrew temu, co można wywnioskować na pierwszy rzut oka, łazienka w stylu marokańskim nie musi być całkowicie niebieska czy niebiesko-biała. Nie musi też zawierać wyposażenia i sprowadzanych z daleka akcesoriów.

Wystarczy renomowany sklep, w którym znajdziemy wszystko, co potrzebne do łazienki, jak Deante wyposażenie łazienek, trochę czasu i trochę inwencji twórczej. Możemy tu sięgnąć po najróżniejsze kompozycje kolorystyczne – nasycone, pomarańcze, fiolety, bordo, ale tradycyjny niebieski też jak najbardziej się sprawdzi.

Klimaty marokańskie – kafelki to podstawa!

Aranżację łazienki w tym niesamowitym stylu warto na pewno zacząć od zaplanowania samych kafelków. To właśnie one najsilniej kojarzą się z marokańskim przepychem i niezwykłością dekoracji. Oczywiście, prawdziwe kafle z Maroka mogą pozostawać poza zasięgiem cenowym większości z nas.

Problemem pozostaje także transport – są one ciężkie, a przy tym łatwo się uszkadzają. Jednak w polskich sklepach w rodzaju Deante wyposażenia łazienek kupimy z pewnością pasujące kafelki, na przykład wykonane z gresu.

Będą one z pewnością równie ozdobne – powinny się na nich znaleźć przede wszystkim różnorodne wzory roślinne. Nie musimy też stosować takich kafli w całej łazience. Jeżeli mamy do dyspozycji małą przestrzeń albo zależy nam na minimalizmie, wystarczy jeden, dwa pasy marokańskich kafli jako akcent.

Oświetlenie w marokańskiej łazience – co wybrać?

Dobór odpowiedniego oświetlenia do łazienki w takim stylu to doskonałe pole do popisu dla kreatywnych! To właśnie ozdobne mosiężne lampy kojarzą się najsilniej z aranżacjami marokańskimi. W zależności od układu naszej łazienki, możemy zdecydować się albo na centralną dużą lampę ze zdobionego mosiądzu i szkła, albo na kilka podobnych, zawieszonych na różnej długości sznurach.

By przyciemniany metal nie odcinał się zbytnio od reszty łazienki, zwłaszcza jeśli wykorzystujemy tylko marokańskie akcenty, dodajmy do tego także mosiężne lustro. Lustra tego typu kupimy w Deante wyposażenie łazienek. Znajdziemy tam też stylowe konsole umywalkowe – drewno to kolejny ważny element marokańskiej aranżacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie deante wyposażenie łazienek.

Author

Comments are closed.