Zimowiska dla młodzieży, jak również dla młodszych dzieci, cieszą się za każdym razem sporą popularnością. Nie ma się czemu dziwić. To dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Do wyboru są różnorodne oferty, więc każdy rodzic ma szansę na to, aby znaleźć coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

Z dala od domu

Zimowisko dla niektórych dzieci może okazać się pierwszym, tak poważnym wyjazdem z domu. Bez rodziców za to w gronie innych rówieśników, pod okiem wyszkolonej kadry opiekunczejj. Może dla niektórych rodziców i dla dzieci taka perspektywa wydaje się przerażająca, ale może warto potraktować taki wyjazd jako krok ku dorosłości. Jako coś, co powoli pozwoli na osłabienie tej więzi rodzicielskiej z dziećmi. W końcu nie zawsze rodzice będą chodzili krok w krok za dzieckiem. Taki obóz narciarski to dobry moment na to, aby pokazać swoim pociechom jak ważne jest wskazanie na samodzielność w życiu.

Krótki ale intensywny wyjazd

Tym bardziej, że takie zimowiska narciarskie nie trwają długo. Na ogół mowa tutaj o siedmiu dniach. Wyjazd odbywa się na ogół w pierwszym lub drugim tygodniu ferii zimowych. Czasem jest to przełom obydwu tygodni. Tych dni jest tak mało, że dzieci nawet nie mają szans na to, aby na dobre zatęsknić za swoimi rodzicami. Każdy z tych dni wypełniony jest tyloma rozrywkami, że każdy uczestnik na pewno doskonale się bawi. Nawet, jeżeli faktycznie tęsknota zapuka do serca któregoś dziecka (co jest całkiem normalną sprawą), zawsze istnieją telefony. Szybkie połączenia telefoniczne są w stanie sprawić, że uczestnik wyjazdu na nowo będzie się uśmiechał, z energią podchodząc do tego co czeka go na wyjeździe.

Miejsce wyjazdu

Róża Wiatrów to jeden z organizatorów takich wyjazdów, który zawsze dba o to, aby zimowiska mogły odbywać się w miejscach, gdzie nikt nie będzie narzekał na brak śniegu. No bo czy ktoś wyobraża sobie trenowanie na nartach, jeżeli nie będzie śniegu? Takie rzeczywiście oczywiście nie wchodzą w grę. Dlatego też obozy narciarskie dla dzieci organizowane są do miejsc, gdzie śnieg zawsze się znajduje. Do wyboru są różnorodne miejscowości – te dalsze, jak również te bliższe. Może na sam początek, jeżeli jest to pierwszy wyjazd dziecka, warto pomyśleć o czymś bliższym. W razie gdyby zaistniała potrzeba, zawsze będzie można przyjechać do dziecka. Chociaż, raczej nie trzeba korzystać z takich możliwości. Każde dziecko zawsze dobrze bawi się na takim wyjeździe. 

 

Author

Comments are closed.