Codzienne przygotowywanie posiłków nie musi być rutyna i procesem, do którego podchodzimy z niechęcią. Obecnie w księgarniach znajdziemy niezliczoną ilość książek kucharskich, jak również liczne przepisy w Internecie, całkowicie za darmo. Pozwolą one zmienić naszą kuchnię w wyjątkowe miejsce, gdzie przygotowywane są wyłącznie smaczne i proste dania.

Kilka zmian w domowej kuchni

Aby móc gotować zdrowiej i smaczniej, konieczne jest zaprowadzenie kilku zmian w naszych kuchniach. Przede wszystkim warto postawić na wysokiej jakości garnki i patelnie, także garnki umożliwiające gotowanie na parze. Nowoczesne garnki tworzone są w oparciu o trwałe materiały, które nie odkształcają się, pozwalają na minimalizowanie ryzyka przywierania potraw do dna. Garnki tworzone są ze stali nierdzewnej, natomiast patelnie posiadają powłoki ceramiczne i teflonowe. Dobrym pomysłem będzie też przyjrzenie się z bliska nożom kuchennym, użytkowanym dotychczas. Nowoczesne noże wykonywane są ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu czy wanadu, przez co ostrza nie kruszeją, nie są podatne na działanie korozji.

Proste, smaczne dania

Jak tworzyć wyjątkowe dania, nie poświęcając na to wiele czasu? Z pewnością warto wykorzystać makarony – mogą być one podstawą wielu smacznych dań. Przykładem jest przepis na makaron z kurczakiem w sosie mascarpone. To proste i pożywne danie podbije nie tylko kubki smakowe, ale też serca każdego, kto skosztuje. Sosy do makaronów warto tworzyć na bazie śmietanek oraz twardych, startych serów – w ten sposób będą one posiadały odpowiednią konsystencję oraz doskonały aromat. W daniach tego typu rewelacyjnie sprawdzają się sezonowe warzywa: pomidory, cukinia, dynia, szpinak, jarmuż. Dania takie można też podawać z wcześniej podsmażonym, chudym mięsem.

 

 

 

 

Author

Comments are closed.