Każda osoba pracująca w sektorze zdrowia powinna wykonywać swoje obowiązki w odpowiednim stroju. Odzież medyczna spełniająca ściśle określone normy chroni przed bezpośrednim kontaktem ze szkodliwymi substancjami i wydzielinami zawierającymi patogeny, zapewnia wygodę podczas długich dyżurów oraz kształtuje profesjonalny wizerunek. Jakimi cechami wyróżniają się nowoczesne ubrania zaprojektowane z myślą o medykach? Sprawdź!

Komfort w każdych warunkach

Odzież medyczna szyta jest z naturalnych materiałów, które nie podrażniają skóry i zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Bawełniana bluza czy tunika powinna zawierać niewielką ilość sztucznych włókien (poliestru, elastanu, spandeksu), dzięki którym tkanina będzie elastyczna i nie będzie gniotła się ani odkształcała. Ważne jest, aby ubranie przystosowane było do częstego prania w wysokiej temperaturze i przy użyciu mocnych detergentów.

Odzież medyczna dla doskonałej prezencji

Pamiętaj o tym, że lekarze, pielęgniarze, fizjoterapeuci i inne osoby zatrudnione w placówce medycznej mają kontakt z pacjentami. Ważne jest, aby nienagannie się prezentowali i godnie reprezentowali swoje miejsce pracy. Białe, obszerne fartuchy budzące negatywne skojarzenia odchodzą w zapomnienie. Pracownicy nowoczesnych placówek noszą dobrze skrojoną odzież w żywych kolorach – granatowym, zielonym, bordowym czy różowym. Kolekcje uznanych producentów tworzą dopasowane do sylwetki bluzy, koszule, cygaretki, spódnice, tuniki, sukienki i fartuchy z praktycznymi kieszonkami. Prostym sposobem na zaprowadzenie ładu w szpitalu zatrudniającym dużą liczbę osób jest przypisanie konkretnych kolorów do danych stanowisk. Na stronie odziezdlamedyka.pl znajdziesz więcej praktycznych porad.

Author

Comments are closed.