Kuchnia w stylu rustykalnym przywodzi na myśl spokojny, sielski klimat, który skłania do odpoczynku. Jest to bardzo ciekawa inspiracja, która bardzo dobrze odnajdzie się nie tylko na wsi, ale również w samym środku tętniącego życiem miasta.

Ściany w kuchni

Aby kuchnia w stylu rustykalnym została urządzona w prawidłowy sposób, zacznijmy od samego początku. W jakich kolorach powinny być ściany? Jeżeli cofniemy się do czasów, kiedy taki oto styl zaczął się rodzić, w kuchniach spotkamy ściany koloru…białego. Tak, w dawnych czasach taki odcień stawał się bazą do urządzenia całego pomieszczenia. Ktoś powie, że jest to już nudna i oklepana propozycja. Tylko, że należy spojrzeć na to z innej strony. Biały może stać się doskonałą bazą do tego, aby zaprosić do wnętrz inne odcienie. Biel jest na tyle uniwersalnym kolorem, że można dopasować go do wielu innych kolorów.

Prosta kuchnia w stylu rustykalnym

Warto zdać sobie sprawę z tego, że kuchnia powinna cechować się prostotą. Nowoczesne zabawki technologiczne powinny pozostać za drzwiami, ponieważ mogą zaburzać cały charakter pomieszczenia. Meble powinny być w kolorze białym. Można postawić na te z efektownymi zdobieniami. Jeżeli ktoś jednak uważa, że w tym przypadku bieli będzie za dużo, to jak najbardziej może zdecydować się na naturalny odcień drewna. Najlepiej w jasnym kolorze, dzięki czemu wszystko będzie się efektownie prezentować. Chociaż niezwykle ciekawie będą wyglądać ciemne meble, które przykładowo zostaną połączone z białymi, drewnianymi blatami. 

Author

Comments are closed.