Mimo że to ciepłe, często egzotyczne kraje cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, to nie każdy marzy o urlopie na gorącej, upalnej plaży. Jeśli kochasz zwiedzanie i lubisz poznawać nowe miejsca, to planując kolejne wyjazdy warto wziąć pod uwagę również Rosję. Dlaczego? I o czym pamiętać przed wyjazdem?

Urlop? Kierunek Rosja!

Rosja jest wyjątkowym krajem, bardzo zróżnicowanym. Moskwa i słynny Plac Czerwony, Kreml, a także wiele wyjątkowych Cerkwi, muzea, parki. Z całą pewnością podczas wyjazdu do Rosji nie będzie można narzekać na nudę.

Wyjechać można na własną rękę, wówczas bez problemu zaplanować można wybrane aktywności, zwiedzić konkretne miejsca, ale jest to niemałe wyzwanie logistyczne. Szczególnie, że język rosyjski nie jest popularnym i znanym na całym świecie językiem. Drugą możliwością są wycieczki zorganizowane, podczas których cała logistyka spoczywa na biurze podróży, a ponadto możemy liczyć na pomoc pilota, który doskonale włada językiem w mowie i piśmie, co jest ogromnym ułatwieniem.

W Rosji nie obowiązuje EKUZ

Wyjeżdżając pamiętaj, że na terytorium Federacji Rosyjskiej nie obowiązuje EKUZ. Dlatego jeśli nie chcesz samodzielnie pokrywać kosztów ewentualnych konsultacji medycznych to przed wyjazdem musisz zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne. Co więcej, będzie ono wymagane podczas ubiegania się o wizę. Minimalna wartość powinna wynosić co najmniej 30 tys. euro. Jeśli podczas pobytu w Rosji będzie potrzebna pomoc medyczna to dużo lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z placówek prywatnych, które są znacznie lepiej wyposażone niż państwowe.

 

Author

Comments are closed.

zobacz zobacz