Niestety, nieprzewidziane sytuacje drogowe mogą przytrafić się każdemu, nawet doświadczonemu i uważnemu kierowcy. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować nie tylko na drodze, ale również na parkingach. W zatłoczonych, często ciemnych i słabo oznakowanych parkingach (w szczególności podziemnych) nietrudno o zderzenie z innym pojazdem czy dobicie do słupka. Jak należy postąpić, jeśli przytrafi Ci się stłuczka na parkingu? Sprawdź!

Stłuczka na parkingu: czy obowiązuje OC?

Stłuczka na parkingu traktowana jest jak normalne zdarzenie drogowe, dlatego Twoje postępowanie nie powinno się różnić od postępowania w przypadku kolizji na drodze. W związku z tym obowiązuje Cię  ochrona ubezpieczeniowa i masz prawo do ubiegania się o wypłacenie środków z polisy OC sprawcy lub własnego AC.

Ustalenie okoliczności zdarzenia i protokół

W przypadku każdej stłuczki uczestnicy zdarzenia powinni spisać protokół zawierający najważniejsze informacje: czas i miejsce kolizji, okoliczności, dokładny opis szkody, informacje dotyczące pojazdów i dane kierowców. W niektórych przypadkach (na przykład jeśli winna strona nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za wypadek, kierowca poruszał się służbowym wozem albo był nietrzeźwy) konieczne jest wezwanie policji. Pamiętaj o tym, aby dokładnie sfotografować wszystkie szkody.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Jeśli nie chcesz, aby awaryjne sytuacje w dużym stopniu wpływały na Twój budżet, wykup rozszerzone ubezpieczenie. Dodatkowy pakiet składający się  z AC i assistance zapewni Ci kompleksową ochronę w różnych sytuacjach (nawet wówczas, kiedy sam przetrzesz drzwi o słupek albo Twoje auto zostanie skradzione z parkingu pod galerią handlową).

 

 

 

 

Author

Comments are closed.

zobacz zobacz