Kaletnictwo to bardzo wdzięczna dziedzina rzemiosła, w której warto jest postawić na pewne kluczowe rozwiązania wspomagające wytworzenie zaskakującego efektu finalnego danego dzieła. Szycie skóry jest jednym z najważniejszych czynności podczas produkcji kaletniczych wyrobów. Aby dobrze szyć potrzebne jest nie tylko doświadczenie i odpowiednia technika, ale również narzędzia wspomagające całą pracę. Przykładem jest radełko do skóry, które ułatwia cały proces szycia chroniąc jednocześnie powierzchnię skóry i nici przed uszkodzeniami.

Szycie z udziałem radełka do skóry – podstawy

 

Szycie skóry od A do Z trudno wyrazić w słowach. Jednak od czegoś trzeba zacząć… Najlepiej szycie skóry rozpocząć od określenia odpowiednich kawałków skóry, które będą uczestniczyć w tworzeniu danej kaletniczej pracy. Kolejnym punktem jest wyżłobienie specjalnych otworów, przez które będzie prowadzić się szwy. Bez wyżłobienia dziur/rowków nić byłaby skazana na bezpośrednie stykanie się z powierzchnią skóry. To gruby materiał, który w trakcie szycia mógłby spowodować uszkodzenie wierzchniej warstwy nici i stopniowe rozwarstwienie całej pracy. Tutaj właśnie wkracza radełko do skóry, które ratuje całą sytuację…

Radełko do skóry pozwala na wyżłobienie perfekcyjnych rowków pod szew o określonej szerokości. Radełko sprawi, że szwy będą symetryczne co jest bardzo ważne w trakcie ich prowadzenia. Radełko kaletnicze dostępne w sklepie Craftpoint posiada różnorodne rozstawy – dzięki temu zapewnia wielką uniwersalność kaletnikowi. Może on rozstawić szwy na 3, 4, 5 bądź nawet 6mm od siebie. Wymienne końcówki gwarantują, że radełko idealnie dopasuje się do różnorodnych prac kaletniczych. Po wyżłobieniu odpowiednich rowków pod szwy kaletnik może kontynuować szycie bez obaw o uszkodzenie nici i utratę funkcjonalności całego projektu. Radełko zbudowane jest z klasycznej drewnianej rączki. Taka budowa gwarantuje dobre ułożenie w dłoni i ochronę przed obtarciami i wyślizgiwaniem się narzędzia. To jakość, którą w Craftpoint zawsze stoi na najwyższym poziomie.

Podsumowanie

 

Radełko do skóry to tylko jedno z wielu narzędzi, które przydają się podczas wykonywania różnorodnych prac kaletniczych. Ze względu na różnorodność sprzętów oprócz radełka warto skorzystać z kompatybilnego sprzętu dostępnego w ofercie sklepu Craftpoint. To rzeczy, w które warto zainwestować zaliczają się nici slam, młotki szewskie, narzędzia do szycia skóry, wybijaki do skóry czy rzemienie. Jest tego sporo dlatego nie ma na co czekać – ogrom możliwości stoi dla każdego kaletnika otworem!

Zobacz: https://craft-point.com/sklep/radelko-kaletnicze-4-w-1-6mm-5mm-4mm-3mm/

Author

Comments are closed.