Stolarka okienna w obecnych czasach ma nam bardzo dużo do zaoferowania. Co wybrać, jeżeli jesteśmy na etapie budowania własnego domu? Okna aluminiowe czy PCV będą lepsze? Sprawdźmy czym charakteryzują się obie grupy okien.

Dobre okna aluminiowe czy PCV obecny wszędzie?

Plastik charakteryzuje się tym, że jest niezwykle mocny i wytrzymały – wbrew pozorom. Niektóre osoby patrzą trochę z powątpiewaniem na tego typu materiał, będąc pewnym, że nie jest on w stanie zmierzyć się np. z silnym wiatrem. Bez obaw – polichlorek winylu, który zostaje użyty do produkcji ram okiennych PCV, to naprawdę solidny materiał, który jest w stanie zaskoczyć niejedną osobą. Inną zaletą tego typu okien jest to, że są to okna, które nie wymagają wielkich zabiegów konserwujących. Ramę wystarczy raz na jakiś czas oczyścić z kurzu, wilgotną ściereczką – podobnie jak to jest w przypadku szyb.

Okna aluminiowe o nietypowych kształtach

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, czy okna aluminiowe czy PCV są lepsze, sprawdźmy teraz tą drugą propozycję. Aluminium jest niezwykle plastycznym materiałem, który pozwala na tworzenie okien o nietypowych kształtach. Nawet, jeżeli chodzi o bardzo wąskie profile okienne. Jest to ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu można maksymalnie zwiększyć dostęp światła do środka pomieszczenia. Całość nie wymaga także dużych zabiegów konserwujących. Aczkolwiek należy pamiętać o tym, że są to tego rodzaju okna, które wymagają regularnego serwisu i regulacji okuć, aby mogły one w prawidłowy sposób się otwierać. 

Author

Comments are closed.

zobacz zobacz