Można zaobserwować, że z roku na rok metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Należy zdawać sobie sprawę, że pięknie wyglądając i zadbane paznokcie są wizytówką przedstawicielek płci pięknej. Czym dokładnie jest metoda żelowa zdobienia paznokci?

Czym są paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe są obecnie jedną z najpopularniejszych technik jeżeli chodzi o zdobienie i przedłużanie paznokci. Jest to przede wszystkim świetna opcja dla pań posiadających wolno rosnące i słabe paznokcie.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do wykonania żelowego manicure niezbędna jest lampa UV lub LED, która przez światło jest w stanie utwardzić żel nałożony przez profesjonalistkę na płytkę paznokci. Warto zaznaczyć, że manicure żelowy umożliwia kobiecie na uzyskanie paznokci delikatnych i subtelnych.

Kto powinien wybrać paznokcie żelowe?

Należy mieć świadomość, że manicure żelowe doskonale zdadzą egzamin na krótkich oraz zaniedbanych paznokciach. Godny uwagi jest bowiem fakt, że żele można aplikować nie tylko i wyłącznie na płytce paznokcia, ale również na tipsach.

Omawiane rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku przedstawicielek płci pięknej posiadających zadbane paznokcie. Metoda żelowa rekomendowana jest również kobietom, których praca w żaden sposób nie doprowadzi do różnego rodzaju uszkodzeń na paznokciach.

Manicure żelowy — opis zabiegu krok po kroku

W pierwszej kolejności trzeba bardzo dokładnie zdezynfekować ręce. Konieczne jest zmiękczenie, a także usunięcie ewentualnych skórek znajdujących się wokół paznokci. Trzeba także skrócić paznokcie do odpowiedniej długości. Ponadto w celu uzyskania matowej powierzchni należy opiłować je bloczkiem kosmetycznym, a następnie nadać właściwego kształtu. Zdecydowanie najbardziej istotnym etapem będzie zaaplikowanie żelu, które musi być wykonana precyzyjnie oraz starannie. Nie można oczywiście zapomnieć o oczyszczeniu i odtłuszczeniu płytki.

Rekomendowane jest oczywiście zachowanie szczególnej dokładności podczas wykonywanego zabiegu. Nie można bowiem doprowadzić do rozlania żeli wokół paznokcia. Właściwie zaaplikowany żel będzie wymagał utwardzenia światłem w lampie LED przez pół minuty. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że przedłużanie paznokci omawianą metodą to przynajmniej trzy warstwy żelu.

Warto wiedzieć, że profesjonalne stylistki paznokci mają ogromny wybór jeżeli chodzi o wykonywanie tego typu manicure. Mogą bowiem podjąć decyzję o wyborze żeli z brokatem, kamuflujących czy nabłyszczających. Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej wybiera jednak żele jednofazowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Author

Comments are closed.