Mała, czy też duża – kuchnia na bialo zawsze będzie na topie. Nawet, jeżeli chodzi o gusta osób najbardziej wybrednych. Jest wiele zalet tego, że ktoś pomyśli o tym, aby całe pomieszczenie urządzić w odcieniach bieli. 

Kolor optycznie powiększający przestrzeń

Małe pomieszczenie kuchenne? Ot, coś takiego, co jest bardzo charakterystyczne, jeżeli chodzi o osiedla mieszkaniowe? Wiele osób staje się posiadaczami takich pomieszczeń. Małe wcale nie oznacza tego, że kuchnia musi być brzydka, a do tego posępna. Kuchnia na biało w takiej sytuacji jest jak najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ optycznie powiększa ona całą przestrzeń. W szczególności, jeżeli ktoś doda do tego lakierowane fronty kuchenne, odbijające światło dzienne, jak również sztuczne. Odbijające się światło, pogłębia optyczne wrażenia, które sprawiają, że kuchnia nie wydaje się tak mocno kluastrofobicznym pomieszczeniem.

Lekka kuchnia na bialo

Aranżacje w różnych odcieniach bieli (w końcu nie można zapomnieć o tym, że jest ich przynajmniej kilka) nadają lekkości całemu pomieszczeniu. Tym bardziej jest to potrzebne, jeżeli ma się do czynienia z małym pomieszczeniem. Dzięki temu, nawet jeżeli ma się do czynienia z ciężkimi, masywnymi meblami, nie będą one przytłaczać całego pomieszczenia. Wrażenia estetyczne będą wręcz odwrotne. Zresztą, biel nie musi znajdować się wszędzie. Warto pomyśleć o ciekawych dodatkach (np. czajnik, toster, kuchenka mikrofalowa) w modnych odcieniach kolorystycznych, które pomogą przełamać nudę bieli.

 

Author

Comments are closed.