Nowoczesne meble to nie tylko komplety technorattanowe – meble na taras drewniane to niebanalna alternatywa dla popularnych kompletów. Meble takie sprawią, że klasyczny taras czy balkon całkowicie zmienią charakter. W takim miejscu z przyjemnością będziemy odpoczywać!

Jak tworzone są meble na taras drewniane?

Szeroki wybór mebli tarasowych sprawia, że bez trudu zaaranżować można zarówno miejsce do relaksu, jak i strefę jadalnianą czy kącik kawowy. Meble na taras drewniane pozwolą na niebanalny wystrój, a dzięki odpowiednim dodatkom taras nabierze wyjątkowej oprawy. Jak tworzone są meble na taras drewniane? Współcześnie projektanci chętnie sięgają po egzotyczne drewno tekowe. Jego zaletami są przede wszystkim wysoka odporność na ścieranie i uszkodzenia oraz niebanalne usłojenie i kolorystyka. Drewnem tekowym zdobione są stoły ogrodowe – w ich przypadku z drewna tworzone są eleganckie blaty, konstrukcja mebla natomiast wykonana jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Dostępne są również stoły w całości wykonane z naturalnego drewna – takie meble doskonale wpisują się w stylistykę rustykalną czy prowansalską, wspaniale komponują się z otaczającą zielenią. Meble na taras drewniane to także wygodne komplety wypoczynkowe – w ich przypadku drewno wykorzystywane jest do stworzenia stabilnego stelaża. Takie wykorzystanie tego materiału świetnie komponuje się z ze stonowanym kolorem tapicerki siedzisk i poduszek.

Jak chronić meble na taras drewniane?

Aby meble na taras drewniane na długi czas zachowały doskonały wygląd i prezencję, konieczna jest ich konserwacja – w tym celu rekomendowane jest olejowanie struktury drewna, co pozwoli na zabezpieczenie przed odbarwianiem. Drugim ważnym krokiem jest zabezpieczenie mebli tego typu na czas jesieni i zimy – pomogą w tym pokrowce ogrodowe.

Author

Comments are closed.