Małe jest bardzo przytulne i klimatyczne. Co więcej, małą kuchnię będzie można posprzątać bez żadnego problemu. Nie ma więc co narzekać, że do dyspozycji ma się małą kuchnię. Wystarczy tylko wszystko zaplanować w odpowiedni sposób. W tym wybrać chociażby meble do małej kuchni.

Jakie fronty?

Łatwo powiedzieć, że chce się kupić meble do małej kuchni. Tylko, że oferta w sklepach jest tak szeroka i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zależy nam na stylu tradycyjnym, czy nowoczesnym. Obydwie propozycje różnią się od siebie w znacznym stopniu. Styl nowoczesny oferuje gładkie fronty szafek kuchennych, w zdecydowanej większości przypadków – nawet bez uchwytów. Wszystko jest gładkie – w wersji lakierowanej lub matowej. Z kolei styl tradycyjny to zupełne przeciwieństwo, które wyróżnia się bogatymi zdobieniami. Obydwa style będą się pięknie prezentować w kuchni, gdzie jest mała powierzchnia.

Meble do małej kuchni w dobrej zabudowie

Ważna jest również sama zabudowa. Jak zostaną ustawione wszystkie meble? Najczęściej wybieraną opcją jest góra i dół. Przy czym, w tym wypadku należy pamiętać o tym, aby pozostawić odpowiednio dużo miejsca pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi. To właśnie pomiędzy nimi znajdować się będzie blat roboczy, pomocny w przygotowaniu posiłków. W małej kuchni rzadko kiedy wybierana jest zabudowa, która w całości pokrywa całą jedną ścianę. Chociaż, nie można powiedzieć, że ludzie całkowicie z tego rezygnują. Należy jednak zadbać o odpowiednie ułożenie wszystkich szafek, gdzie przechowuje się rzeczy. 

Author

Comments are closed.