Blizny, szczególnie te umiejscowione na twarzy czy innych widocznych częściach ciała, mogą być źródłem kompleksów. Czy osoby noszące na swoim ciele niechciane pamiątki przeszłych wydarzeń muszą przez całe życie czuć dyskomfort? Niekoniecznie – szansę na pozbycie się niechcianych zmian skórnych daje medycyna estetyczna, a dokładniej – laser frakcyjny CO2. Co warto wiedzieć o zabiegach frakcyjnych? Sprawdź!

Innowacyjny laser frakcyjny dla zdrowej, gładkiej skóry

Laser frakcyjny CO2 jest zaawansowanym sprzętem znajdującym szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i dermatochirurgii. Kuracje frakcyjne są skuteczną bronią w walce ze zmianami dermatologicznymi, których nie sposób usunąć w gabinetach kosmetycznych – bliznami przerostowymi, pooparzeniowymi, potrądzikowymi i innymi, przebarwieniami, nierównościami, brodawkami, zmianami naczyniowymi, a nawet rozszerzonymi porami czy brakiem jędrności. Kuracje wykonywane przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 zaliczane są do grupy zabiegów ablacyjnych, czyli takich, podczas których odparowuje się częściowo skórę. Zabieg trwa zazwyczaj maksymalnie kilkadziesiąt minut, nie wywołuje żadnych powikłań i nie wymaga pobytu w szpitalu ani rekonwalescencji

Warto wiedzieć 

Regeneracja skóry jest długotrwałym procesem wymagającym czasu i cierpliwości. Pełne efekty kuracji widoczne są po kilku tygodniach. Ponadto, zabieg frakcyjny, jak każda inna ingerencja w ciało, powinien być poprzedzony wnikliwym wywiadem lekarskim, podczas którego specjalista wykluczy występowanie przeciwwskazań. Aby mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie, a jego rezultat będzie w pełni satysfakcjonujący, korzystaj z usług renomowanych gabinetów i doświadczonych specjalistów. 

Author

Comments are closed.