Zaaranżowanie przestrzeni mieszkania jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. W aranżacji pomogą meble wypoczynkowe, komplety regałów, stoliki. Chcąc w jak najlepszy sposób wykorzystać przestrzeń, warto postawić na szafy na zamówienie. Szafy takie pozwolą optymalnie wykorzystać przestrzeń i sprawią, że mieszkanie nabierze większej estetyki.

Szafy na zamówienie – zalety

Szafy na zamówienie tworzone są zgodnie z oczekiwaniami i propozycjami klienta – mówią specjaliści z marki Rega Meble, firmy z Bielska-Białej specjalizującej się w tworzeniu szaf. Szafy takie mogą być idealnie dopasowane do istniejącej już aranżacji wnętrza lub też stanowić mebel, który będzie wyznaczał linię dekorowania przestrzeni. Szafy na zamówienie dają olbrzymie możliwości związane z wykorzystaniem miejsca – najczęściej szafy takie pozwalają na funkcjonalne zabudowanie problematycznych wnęk czy skosów. Największą zaletą szafy na zamówienie jest fakt, że są one tworzone dokładnie na życzenie klienta – to klient decyduje o rozmiarach, materiałach, kolorach dodatkach, akcesoriach. Razem z projektantem klient ustala również wyposażenie i ułożenie wnętrza szafy, co pozwala na dopasowanie tego mebla idealnie do własnych potrzeb.

Szafy na zamówienie – projektowanie krok po kroku

Jak powstają szafy na zamówienie? Pierwszym krokiem jest wybranie miejsca na szafę i dokładne wymierzenie go. Kolejno konieczne jest opracowanie z architektem planu pracy, stworzenie zarysu wnętrza szafy, rozplanowanie półek, szuflad, drążka do wieszania ubrań. Niezwykle istotne jest wybranie odpowiednich materiałów – szafy na wymiar tworzone są zazwyczaj z płyt meblowych laminowanych, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać klasyczne, lite drewno czy forniry. Ważne jest również wybranie akcesoriów do wnętrza, takich jak zawiasy, prowadnice, podnośniki.

Author

Comments are closed.