Wśród licznych mebli ogrodowych jajo ogrodowe bije rekordy popularności – fotel ogrodowy w kształcie kokonu to idealne rozwiązanie, kiedy szukamy elementów wygodnych i przyciągających wzrok. W jaki sposób zaprojektowane jest jajo ogrodowe? Czy taki mebel sprawdzi się w komplecie z innymi elementami meblowymi?

Jajo ogrodowe z technorattanu

Odpowiednio dobrane meble tarasowe to inwestycja na długie lata – przekonują projektanci i producenci. Szeroki wybór w kolekcjach sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może być problematyczne. Jednym z najchętniej wybieranych mebli jest jajo ogrodowe, czyli fotel wiszący w kształcie kokonu. Fotele tego typu doskonale sprawdzają się w ogrodach, na tarasach, również na balkonach. Ich oryginalny kształt i forma sprawiają, że również chętnie wykorzystywane do stref wypoczynkowych w pensjonatach czy w hotelach. Nowoczesne jajo ogrodowe to konstrukcja zawieszona nad ziemią – śmiało więc możemy powiedzieć, że pozwala ono na oderwanie się od codziennych problemów oraz na beztroskie bujanie w obłokach. Fotel oparty jest na trwałej konstrukcji aluminiowej malowanej proszkowo. W praktyce oznacza to, że konstrukcja nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wilgoci i korozji, nie łamie się. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa, której struktura jest nieporowata. Technorattan nie chłonie wilgoci, brudu, nie jest podatny na promieniowanie UV, przez co na długie lata zachowuje swój piękny, żywy kolor. Wewnątrz kokonu możemy wygodnie odpoczywać, drzemać, czytać książki. Szeroki kokon ochroni nas przed promieniowaniem słonecznym oraz silniejszymi podmuchami wiatru. 

Jajo ogrodowe w aranżacji skandynawskiej

Jajo ogrodowe to mebel, który doskonale wpisuje się w obowiązujące trendy – możemy wykorzystać je do przestrzeni skandynawskich, rustykalnych, minimalistycznych. Fotel w kształcie jaja możemy zestawić z wygodną sofą narożną i stolikiem kawowym lub też wykorzystać go jako główny mebel w strefie wypoczynkowej. 

Author

Comments are closed.