Do produkcji donic wykorzystuje się różnorodne materiały. Wśród nich bardzo popularne są tworzywa sztuczne, które dają projektantom nieograniczone możliwości w kreacji niebanalnych kształtów i faktur. Jakie donice z tworzyw wybrać? Oto przegląd stylowych modeli sprawdzonych do domu, na balkon i do ogrodu!

Donice jak z prawdziwego kamienia

Kamienne donice wyglądają bardzo efektownie, ale są ciężkie i drogie. Jest jednak alternatywa – to donice dekoracyjne wykonane z tworzyw imitujących kamień. Na pierwszy rzut oka wyglądają dokładnie jak kamienne, ale dopiero w dotyku można przekonać się, że wykonane są z tworzywa.

Takie donice doskonale nadają się na taras, balkon i do ogrodu. Można kupić je także w dużych formatach, dlatego sprawdzą się również na większe rośliny, które pozwalają na uzyskanie efektownych kompozycji. Ze względu na niski ciężar można także łatwo je przemieszczać, dlatego idealnie nadają się na te rośliny, które wymagają przeniesienia do cieplejszych pomieszczeń na zimę.

Ozdobne donice z połyskiem

Tworzywa sztuczne pozwalają na uzyskanie zachwycającego połysku na swojej powierzchni, który doskonale komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami.

Donice wykończone na wysoki połysk dostępne są także w wielu stylowych kolorach – czarnym, białym, czerwonym, szarym. Można kupić również donice dekoracyjne z tworzyw imitujących lustrzaną powierzchnię stali nierdzewnej.

Tanie donice najczęściej umieszczane są we wnętrzach – nadają się do domów, biur, hoteli, restauracji, galerii handlowych.

Donice z ozdobną plecionką

Plecione donice wykonane z naturalnych traw i gałązek wyglądają bardzo efektownie, ale szybko się niszczą. Na dłużej posłużą donice z tworzyw, które imitują plecionkę. Można kupić je w rozmaitych kształtach – skrzynki, donice okrągłe. Dzięki naturalnym kolorom jak brąz czy biel wyglądają bardzo realistycznie.

Takie donice dekoracyjne kapitalnie nadają się na balkon albo na taras. Te w formie skrzynek sprawdzą się również do ozdoby okien.

Nietypowe donice

Dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych można również nadać donicom dekoracyjnym nietypowy kształt. Donice asymetryczne to świetne urozmaicenie aranżacji – sprawdzą się we współczesnych wnętrzach.

Na uwagę zasługują również donice LED, które od wewnątrz podświetlane są diodami LED. Dzięki temu uzyskują oryginalny wygląd i natychmiast przyciągają uwagę. Do wyboru są donice z białym podświetlaniem, ale również modele ze zmieniającymi się barwami. Donice z podświetleniem mogą być ustawiane we wnętrzach i na zewnątrz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Author

Comments are closed.

zobacz zobacz