W związku z olbrzymią długością polskiego wybrzeża, turyści mają nieograniczony wybór co do noclegów. Niektórzy z nich stawiają na ciche, nadmorskie miasteczka, które nawet latem nie tętnią życiem. Inni z kolei doceniają fakt wypoczynku w aglomeracji i to najlepiej w bliskim sąsiedztwie brzegu. Dlaczego ta druga opcja jest tak atrakcyjna?

Wszędzie blisko. Nad morze też…

Nocowanie w pobliżu plaży to olbrzymi luksus. Faktem jest, że w przypadku takich miast jak Świnoujście noclegi blisko morza są dość kosztowne. Trzeba jednak pamiętać, że „morze w zasięgu ręki” skutecznie wynagradza te koszty. I to nawet wtedy, jeśli nocleg znajduje się w pobliżu hałaśliwej plaży.

Ale sama bliskość morza to nie wszystko! Nocowanie w pobliżu plaży to również niewielki dystans do najlepszych, miejskich restauracji lub kawiarni. Co więcej, bliskość morza wiąże się też z dostępem do wielu różnych sklepików, a nawet – w przypadku niektórych miast – do marketów. W pobliżu plaży można też liczyć na rozbudowaną komunikację miejską.

Brak problemów z jedzeniem

Długotrwałe przebywanie na plaży wiąże się z wieloma niedogodnościami. Jednym z nich jest konieczność wyjścia na posiłek, który najczęściej spożywa się w południe. Dzięki temu można odpocząć od ciągłego żaru. Mając nocleg blisko morza, nie trzeba od razu maszerować do restauracji.

W przypadku takich miejscowości jak Świnoujście noclegi blisko morza oferują pewną gastronomiczną niezależność. Chcąc zjeść dobrze, a przede wszystkim tanio, można wybrać się do domu. Poza tym – co trzeba przyznać – mało kto chce w takim upale gorący, ciężki posiłek. Co gorsza, menu większości nadmorskich restauracji jest praktycznie takie samo.

Nocne imprezy

W przypadku tak dużych miejscowości jak Świnoujście, nocowanie w pobliżu morza to też możliwość wybrania się na dyskotekę, koncert lub jakąkolwiek inną imprezę. W takich miastach większość tych obiektów rozlokowana jest przy nadmorskich bulwarach lub popularnych deptakach prowadzących wprost do plaży.

Podsumowując, nocowanie blisko plaży niesie ze sobą mnóstwo zalet. Co ciekawe, wiążą się one również z coraz popularniejszymi, zimowymi wypadami. Bądź co bądź, powrót z morsowania do punktu noclegowego jest znacznie przyjemniejszy, jeśli ma się do pokonania góra 100 – 200 metrów. Przejście pięciokrotnie dłuższego dystansu „na mokro” może skończyć się poważnym przeziębieniem i to nawet u osób, które na co dzień morsują.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Noclegi Świnoujście.

Author

Comments are closed.