Domy z keramzytu to budynki, które wykonane ze specjalnie zaprojektowanych, gotowych prefabrykatów keramzytowych. Gotowe, precyzyjnie wykonane według dokumentacji projektowej elementy prefabrykowane firma dowozi prosto na plac budowy domu. Dzięki temu profesjonalna ekipa budowlana może niezwłocznie przystąpić do ich montażu. Technologia keramzytowa umożliwia stawiania budynków mieszkalnych wielorodzinnych, domów jednorodzinnych wolnostojących i tych w zabudowie szeregowej.

Czym jest keramzyt?

Keramzyt to ceramiczne kruszywo, które otrzymywane jest w procesie wypalania mieszanki gliny i łupków w wysokiej temperaturze ok. 1200 st. C. To idealny materiał, który dzięki swej porowatej strukturze może być wykorzystywany do izolacji cieplnej lub akustycznej. Keramzyt chroni również przed szkodliwym działaniem cieków wodnych.

Ile to kosztuje?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim należy na początku zweryfikować własne potrzeby i oczekiwania w stosunku do standardu wykończenia przyszłego domu, wielkości budynku i ilości pomieszczeń. Początkowa cena domu z keramzytu jest inna niż cena budowy domu w innej technologii. Finalny koszt jest jednak porównywalny. Wpływa na to ograniczenie wydatków, związanych z przyszłą eksploatacją budynku. Podstawowe czynnikami, które wpływają na ukształtowanie się ceny za metr kwadratowy to przede wszystkim rodzaj i bryła budynku oraz wybrany przez klienta poziom standardu wykończenia. Cena za m2 uwarunkowana jest również lokalizacją planowanej inwestycji. Firma Dom z keramzytu, korzystając z doświadczenia zdobytego poprzez realizację kilkudziesięciu inwestycji oraz opierając się na najczęstszych wyborach klientów, opracowała koncepcję gotowego domu modułowego z keramzytobetonu. Jego cena wynosi 350 tys. złotych. Budynek o takim standardzie wyróżnia się m.in. zastosowaniem dachówki ceramicznej szkliwionej, okien 3-szybowych, czy granitowych parapetów. Przeznaczenie takiej kwoty na budowę domu, pozwala na zachowanie funkcjonalnego i komfortowego układu pomieszczeń, na który składają się trzy niezależne pokoje, salon z aneksem kuchennym, łazienka, pomieszczenie gospodarcze i wiatrołap. Taki budynek będzie rozwiązaniem idealnym dla czteroosobowej rodziny.

Author

Comments are closed.

zobacz zobacz