Praca u naszych zachodnich sąsiadów to dla wielu osób szansa nie tylko na lepsze zarobki, ale też znacznie lepsze życie i zdobycie doświadczenia. Decydując się na emigrację zarobkową warto zastanowić się czy wiemy, jak rozliczyć PIT z Niemiec w sposób prawidłowy. Jak to zrobić? Czy możemy poradzić się o pomoc specjalistów?

Informacje o tym, jak rozliczyć PIT z Niemiec

Rozliczenie podatkowe jest obowiązkowe w kraju, w którym pracujemy. Nie ma znaczenia, czy nasza praca trwała kilka miesięcy czy cały rok – przekraczając konkretny dochód musimy rozliczyć się z zagranicznym fiskusem. Obecnie wiele krajów ułatwia jak może sprawy podatkowe dla cudzoziemców – w Niemczech możemy rozliczyć PIT do czterech lat wstecz, a jeśli zajdą konkretne okoliczności czas ten może być wydłużony przez dany urząd. Jak rozliczyć PIT z Niemiec w sposób prawidłowy? O czym musimy pamiętać podczas wypełniania deklaracji? Czego unikać?

Jak rozliczyć PIT z Niemiec prawidłowo?

Podstawą do rozliczenia naszego pita są oczywiście wszelkie dokumenty, które otrzymujemy od naszego pracodawcy. Współcześnie możliwe jest rozliczenie się przy pomocy Internetu, co znacząco ułatwia sam proces rozliczania, jak i oszczędza nasz czas. O tym, jak rozliczyć PIT z Niemiec dowiemy się również z biur podatkowych specjalizujących się w kwestiach finansowych konkretnych krajów. Jeśli nie czujemy się na siłach, takie biuro podatkowe zaproponuje nam odpłatne wypełnienie formularzy w sposób prawidłowy. Chcąc odzyskać nadpłacony podatek konieczne będzie rozliczenie się nie tylko w Niemczech, ale również w Polsce – pozwoli to na uzyskanie niezbędnego zaświadczenia dla deklaracji niemieckiej. Jeśli nasz dochód pochodzi zarówno z Niemiec, jak i z Polski konieczne jest rozliczenie się w obu krajach.

Author

Comments are closed.

zobacz zobacz