Nowoczesne meble tarasowe zachwycają przemyślanym designem oraz wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Jednym z najchętniej wybieranych jest szary zestaw tarasowy – kolor szary, grafit i popielaty to obecnie najmodniejsze kolory na taras, które rewelacyjnie komponują się z zielenią dookoła.

Szary zestaw tarasowy w miejscu wypoczynkowym

Wykreowanie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej nie jest dzisiaj trudne – olbrzymi wybór mebli technorattanowych czy modułowych sprawia, że bez większego trudu można stworzyć wymarzone miejsce do komfortu, blisko natury. Taras rewelacyjnie nadaje się do odpoczynku – oczywiście o ile zadbamy o wygodne meble, parasol ogrodowy i dodatki.

Szary zestaw tarasowy może być kompletem wypoczynkowym – najlepszym przykładem będą tu sofy technorattanowe oraz eleganckie stoły kawowe. Komplety z technorattanu są nie tylko piękne, ale również niezwykle trwałe: wykorzystane materiały są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem czy płowieniem. Meble tarasowe to także komplety kawowe – sprawdzą się one perfekcyjnie na mniejszych tarasach. Komplety takie składają się zazwyczaj z wysokiego stolika kawowego oraz dwóch lub trzech foteli czy krzeseł. Na tarasie można też wykorzystać szerszy stół z kilkoma krzesłami i w ten sposób stworzyć jadalnię na świeżym powietrzu. Szary zestaw tarasowy da wiele możliwości aranżacji, przez co warto zastanowić się, jakie komplety najbardziej będą nam odpowiadać.

Jak chronić szary zestaw tarasowy?

Po zakończonym sezonie letnim szary zestaw tarasowy powinien być odpowiednio zabezpieczony na czas jesieni i zimy. Najlepszym rozwiązaniem okażą się pokrowce ogrodowe, które tworzone są z tkanin poliestrowych. Taki pokrowiec idealnie zabezpieczy mebel przed wilgocią, jak również osiadaniem kurzu, płowieniem. Atutem jest struktura pokrowca, która pozwala na swobodną cyrkulację powietrza.

 

Author

Comments are closed.

zobacz zobacz