Naukowcy twierdzą, że zdrowy sen powinien trwać osiem godzin. Jedna trzecia doby to wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić jej specjalny ubiór. O ile w ciągu dnia, dla urody jesteśmy w stanie pójść na kompromis i znieść niewygodę, o tyle nocny odpoczynek wymaga dobrego samopoczucia. Zagwarantować je mogą jedynie ciuchy wykonane z odpowiednich tkanin, takich jak bawełna, satyna czy jedwab.

Piżamy damskie z bawełny – wygoda na pierwszym miejscu

Panie, które podczas snu cenią sobie maksimum komfortu, chętnie wybierają bieliznę nocną wykonaną z naturalnej bawełny. To miękkie włókno delikatnie otula, zapewniając spokojny sen. Co więcej, bawełna pozwala skórze oddychać i jest elastyczna, co przekłada się na wygodę. Jeśli mamy skłonności do alergii warto zwrócić uwagę na pochodzenie tkaniny – ta z ekologicznych upraw będzie najkorzystniejsza dla wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry. Alergiczkom zaleca się także noszenie bielizny, także nocnej, w jasnych kolorach, ponieważ barwniki dodawane do tkanin mogą nasilać nieprzyjemne objawy.

Piżamy damskie bawełniane często cechuje minimalistyczny krój, pozbawiony zdobień i dodatków. Jeśli więc należymy do osób, którym w czasie nocnego odpoczynku przeszkadza dosłownie wszystko wybierajmy jak najprostsze bluzki i spodnie. Miłośniczki cieplutkich piżam także zadowolą się bawełnianymi kompletami, szczególnie tymi z podszytej meszkiem tkaniny flanelowej.

Satyna i jedwab dla królowych nocy

Alternatywą dla bawełny w produkcji piżam damskich jest jedwab, który ze względu na bardzo wysoką cenę jest zastępowany równie piękną satyną. Szlachetne materiały są nieco cieńsze od bawełny, będą więc niezastąpione w trakcie ciepłych miesięcy.

Satynowe komplety bielizny nocnej to wybór dla tych kobiet, którym nie jest obojętne jak wyglądają, nawet gdy śpią. Podobno Francuzki nie wyobrażają sobie spania w rozciągniętych, bawełnianych piżamach, dlatego każda z nich co noc zakłada subtelną piżamkę z jedwabiu czy satyny. Obowiązkowym dodatkiem do wykonanych z delikatnych tworzyw koszulek na ramiączka i spodni są także satynowe szlafroki.

Połyskujące piżamy damskie stworzą nocną stylizację, w której będziemy czuć się i wyglądać bardzo kobieco. A co więcej, nasi partnerzy nie przejdą obok nas obojętnie i z pewnością zauważą elegancką piżamkę.

Ostateczna decyzja, co do wyboru piżamy damskiej zawsze leży jednak po stronie jej użytkowniczki. Ważne, abyśmy czuły się dobrze i poprzez odpowiadający naszym potrzebom nocny ubiór zagwarantowały sobie długi i niczym niezmącony sen.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Piżama damska.

Author

Comments are closed.